Elokované pracoviská

Pripravujeme

Vitajte na stránke našej školy

• Milí žiaci, vážení rodičia!

Veľkonočné prázdniny sa začínajú vo štvrtok 28. 3. 2024 a končia sa v utorok 2. 4. 2024. Vyučovanie pokračuje v stredu 3. 4. 2024. Prajeme všetkým zamestnancom a žiakom školy a ich rodinám príjemne strávené sviatočné chvíle.

• Dvere základnej školy sa v pondelok 25. marca 2024 otvorili pre všetkých budúcich prváčikov i ďalších záujemcov o štúdium, ktorí mali možnosť prezrieť si školskú budovu a viacero učební. Na našich návštevníkov čakalo viacero zábavných aktivít aj prekvapení, pripravených učiteľmi a žiakmi. Deti a ich rodičov privítali malé folkloristky spevom a tancom, a počas prehliadky školy mali možnosť zastaviť sa a zahrať v klube, vyskúšať si anglický jazyk, tvorivé činnosti, boli na krátkom koncerte, ale ocitli sa aj v pravekom svete a videli, ako sa v laboratóriu vyrába slonia zubná pasta. Navštívili aj školskú knižnicu, kde sa zabavili nad knižkami, hoci ešte nevedia čítať. V telocvični na deti napokon čakala prekážková dráha, ktorú všetci úspešne absolvovali. Dúfame, že sa našim hosťom v škole páčilo! Pozrite si fotografie v albume Deň otvorených dverí . (I. Plachá)

• "Recitovanie je cestou, na ktorej slová tancujú a my s nimi putujeme do sŕdc tých, ktorí počúvajú." (Al)

Hviezdoslavov Kubín je pre milovníkov nášho materinského jazyka významnou udalosťou, na ktorú sa každoročne tešia najmä priaznivci prednesu poézie a prózy. V očakávaniach nebol ani tento ročník výnimkou, ba práve naopak, bol plný nadšenia a úžasných momentov.

Dňa 14. 2. 2024 sme privítali 20 odvážnych súťažiacich prvého a druhého stupňa základnej školy, ktorí sa nebáli postaviť sa pred publikum a ukázať svoje umelecké schopnosti.

• Piatok 22. 3. 2024 sme si ako každoročne pripomínali Svetový deň vody a my s deťmi v ŠKD sme si tento deň poriadne užili. Naučili sme sa veľa nových a zaujímavých informácií o vode a jej dôležitosti. Pripomenuli sme si aké dôležité je vodou šetriť, ukázali sme si ako funguje kolobeh vody v prírode a tiež sme si vysvetlili, že nato aby sme mohli piť čistú vodu sa musí najprv vo vodárňach vyčistiť a vydezinfikovať, aby bola zdravotne nezávadná. S asistenciou detí sme si urobili aj pár zaujímavých pokusov s vodou. Vyrobili sme si napríklad lávovú lampu, farebnú dúhu ale tiež sme typovali, ktoré predmety sa vo vode potopia na dno a ktoré naopak ostanú plávať na povrchu. Všetci sme sa nakoniec zhodli na tom, že to bolo veľmi náučné a zábavné popoludnie. Pozrite si fotografie v albume ŠKD - Deň vody. (A. Oravcová, P. Bartová)

• Dňa 22. marca 2024 sme si aj my v škole pripomínali Svetový deň vody. V tento deň sme všetci prišli oblečení symbolicky v modrom a bielom. Naši žiaci plnili počas dnešného vyučovania na jednotlivých hodinách rôzne úlohy napr. tvorili odkazy vo fľaši, rýmovali básničky, počítali príklady, vypĺňali tajničky, kreslili i rozprávali sa, prečo je pitie čistej vody najzdravšie. Siedmaci v rámci hodiny chémie navštívili miestnu čističku odpadových vôd, kde sa názorne oboznámili s procesom čistenia odpadovej vody z Bystričian. Vonku boli pre nich pripravené zábavné hry – pitie vody slamkou, prenášanie vody naberačkou, premiestňovanie vody i pomocou uteráka, súťaž v chytaní rybičiek, bowling či beh cez prekážky s vodou. Pridali sme sa tak aj my k celosvetovej výzve ,,Voda za mier!“ a mysleli na to, že voda nie je pre všetkých ľudí na Zemi samozrejmosťou a mali by sme sa správať zodpovedne k tejto vzácnej tekutine. Je pre nás veľkým darom. Pozrite si fotografie v albume Deň vody.(E. Ščipáková)